Europos Komisija padavė Lenkiją į Teisingumo Teismą, bet atsitraukė dėl LBGTQ+

0

2021 m. gruodžio 22 d. Komisija pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lenkiją, dėl Lenkijos Konstitucinio Tribunolo sprendimų ginčijant ES teisės viršenybę. Buvo teigiama, kad ES teisės viršenybė užtikrina vienodą ES teisės taikymą visoje Sąjungoje.

Europos Komisija taip pat manė, kad Lenkijos Konstitucinis Teismas nebeatitinka anksčiau įstatymu nustatytų nepriklausomo ir nešališko teismo reikalavimų.

Po ilgos procedūros, Lenkijai taip ir nesiimant veiksmų, Europos Komisija kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą.

Tiesa kitu klausimu – Komisija nuvylė ne mažą dalį visuomenės. Europos Komisija baigė teisminį procesą prieš Lenkiją dėl vietos valdžios institucijų priimtų nutarimų nukreiptų prieš LGBTQ+ bendruomenę.

Sprendimą imtis veiksmų prieš Lenkiją Europos Komisija priėmė 2021 m. liepą. Tai buvo padaryta po to, kai 2019 ir 2020 m. daugiau nei 100 vietos valdžios institucijų priėmė rezoliucijas nukreiptas prieš LGBTQ+.

„Lygybė, pagarba orumui ir žmogaus teisėms yra pagrindinės ES vertybės, įtvirtintos Europos Sąjungos sutarties 2 straipsnyje“, – tuomet sakė Komisijos atstovai. Tačiau paaiškėjo, kad praėjusį mėnesį Komisija tyliai nutraukė bylą.

LGBTQ+ aktyvistai Lenkijoje pastebi, kad nors ir buvo imtasi tam tikrų veiksmų, bet iki šiol šalyje yra vietų, kurios skelbiasi „laisvomis nuo LGBTQ+“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *