Ekspertas paaiškino galimą tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimą Anglikonų bažnyčios

0

Anglijos bažnyčia, viena didžiausių krikščionių pasaulyje, yra ant didelių pokyčių ir galimo skilimo slenksčio. Klausimas dėl tos pačios lyties porų palaiminimo jau susiginčijo su britų ir Afrikos dvasiniais lyderiais. Bažnyčios konservatoriai kaltina vyskupus „baisiu nuosmukiu“, jie skundžiasi pasaulietinės valdžios spaudimu. Kodėl anglikonų bažnyčia negali prieštarauti LGBT darbotvarkei ir ar tokie pokyčiai galimi stačiatikybėje.

Du trečdaliai žmonių Jungtinėje Karalystėje nepritaria anglikonų bažnyčios idėjai kreiptis į Dievą kaip į lyčių atžvilgiu neutralią būtybę – tokie yra britų konsultacijų bendrovės „Redfield & Wilton Strategies“ tyrimo rezultatai, kuriuos cituoja „Daily Mail“. laikraštis.

Kita vertus, arkivyskupas pabrėžia, kad pačioje idėjoje „nieko naujo“ nėra: krikščionys nuo senų laikų pripažino, kad Dievas nėra nei vyras, nei moteris. Pavyzdžiui, Škotijos episkopalinėje bažnyčioje, anglikonų bažnyčios atšaka, tokie pakeitimai jau buvo įvesti. Įpareigojimą vartoti įtraukią kalbą kalbant apie Dievą – bet ne tiek, kad pakeistų Šventąjį Raštą – Škotijos kunigai suteikė dar devintojo dešimtmečio viduryje.

Energingas teologijos vystymasis politinio korektiškumo link tikrai suskaldė anglikonų bažnyčią. Liberalioji teologija ten aktyviai vystėsi visą XX amžių – nuo ​​aktyvaus dalyvavimo ekumenizme iki biblinių tiesų, susijusių su šeima ir lytimi, taisymo.

Kartą viena didžiausių protestantų bažnyčių ruošiasi skilti. O tai savo ruožtu sukels didžiulę krizę visoje 2,2 milijardo krikščionių bendruomenėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *