Ekspertai praneša apie blogėjantį požiūrį į LGBT asmenis Europoje

0

LGBT bendruomenės padėtis Europoje ir Centrinėje Azijoje per pastaruosius metus beprecedenčiai pablogėjo, žmonės patyrė smarkesnius išpuolius, teigiama jų teisių gynimo organizacijos ILGA-Europe pranešime .

LGBT asmenys buvo religinių lyderių, politikų, dešiniųjų organizacijų ir žiniasklaidos ekspertų tikslinių išpuolių ir plačiai paplitusių atvirų neapykantos kurstymo taikinys, rašoma dokumente. Organizacijos vadovė Evelyn Paradis pastebėjo, kad tokie pareiškimai virsta tikru fiziniu smurtu, o ši tendencija pastebima ne tik ten, kur tradiciškai įprasta, bet ir progresyvesnėse šalyse.

„ILGA-Europe“ priminė išpuolius prie Norvegijos ir Slovakijos barų, per kuriuos žuvo keturi žmonės ir dar 22 buvo sužeisti; Prancūzijoje ir Austrijoje per gėjų pasididžiavimo paradus padaugėjo prieš LGBT nukreiptos kalbos, taip pat padaugėjo mitingų prieš bendruomenę; Turkijoje vyko procesija su šūkiu „Išgelbėk savo šeimą ir savo kartą, pasakyk ne iškrypimams“.

„Mūsų lyderiai turi rasti būdų, kaip aktyviai kovoti su neapykantą kurstančia kalba, o ne reaguoti į jos pasekmes“, – ragino Paradis.

ILGA-Europe taip pat pastebėjo teigiamas tendencijas. Pavyzdžiui, Airijoje, Lietuvoje ir Kipre buvo panaikintas draudimas duoti kraujo homoseksualiems vyrams.

Rusijoje Valstybės Dūma praėjusių metų pabaigoje priėmė įstatymų paketą, draudžiantį netradicinių seksualinių santykių „propagandą“, jo bendraautoriais tapo beveik 400 deputatų. Tada įstatymo projektas buvo patvirtintas  aukštuosiuose parlamento rūmuose, o gruodį jį  pasirašė prezidentas Vladimiras Putinas. Vidaus reikalų ministerija šių metų pradžioje pradėjo pirmąją administracinę bylą pagal naujas netradicinių seksualinių santykių skatinimo taisykles.

Tuo pačiu metu didžioji dauguma rusų (86 proc.) nesusidūrė su LGBT santykių propaganda, kaip matyti iš VTsIOM praėjusių metų rugpjūčio mėnesio apklausos. Prieš trejus metus, 2019 m., beveik pusė (47 proc.) rusų pasisakė už lygias LGBT asmenų teises, o 43 proc. respondentų laikėsi alternatyvaus požiūrio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *