Katalikų bažnyčia Vokietijoje pradės laiminti tos pačios lyties poras

0

Katalikų bažnyčia Vokietijoje nuo 2026 metų kovo pradės rengti oficialias palaiminimo ceremonijas tos pačios lyties poroms, rašo Süddeutsche Zeitung. Atitinkamą sprendimą kovo 10 d. priėmė Frankfurto prie Maino sinodalinis posėdis dėl Katalikų bažnyčios reformos. Tos pačios lyties asmenų santuokos  Vokietijoje buvo įteisintos 2017 m.

Išsituokę antrą kartą susituokę asmenys taip pat galės gauti bažnyčios palaiminimą.

Sinodo reformos projektas po ilgų diskusijų buvo priimtas balsų dauguma: už jį balsavo beveik 81% vietos vyskupų.

Remiantis sprendimu, tos pačios lyties asmenų sąjungas laiminantiems ganytojams nebebus taikomos drausminės nuobaudos, o visos suinteresuotos poros galės atvykti į pokalbius su kunigais, o prireikus – į seminarus pasiruošti ceremonijai.

Dokumente, pavadintame „Mylinčių vienas kitą porų palaiminimo ceremonija“, teigiama, kad atsisakymas palaiminti du žmones, norinčius gyventi meilėje, taip pat būti atsakingais vienas kitam ir Dievui, yra negailestingas ir diskriminacinis, ypač dėl kažkas, ko negalima pateisinti teologiniu požiūriu.

Vatikanas nepritaria tos pačios lyties porų palaiminimui. 2021 metais popiežiaus Pranciškaus pasirašytame dokumente teigiama , kad Romos Katalikų Bažnyčia tokią praktiką laiko nepriimtina, nes „santuoka yra neatsiejama vyro ir moters sąjunga, sudaryta naujai gyvybei gimti“. Tuo pat metu popiežius Pranciškus palaikė civilinių sąjungų sudarymą tarp tos pačios lyties asmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *