Europos LGBT bendruomenė yra „priešiškoje ir toksiškoje“ aplinkoje 

0

LGBT bendruomenė Europos Sąjungoje susiduria su vis labiau priešiška ir toksiška aplinka.

LGBT bendruomenė Europos Sąjungoje susiduria su vis labiau priešiška ir toksiška aplinka. ILGA-Europe metinė ataskaita rodo, kad tokiose šalyse kaip Slovakija, Norvegija, Vokietija ir Airija didėja smurtas prieš gėjus ir lesbietes. Ataskaitoje teigiama, kad 2022-ieji buvo daugiausiai LGBTI žmonių aukų per pastaruosius 10 metų. 

ILGA-Europe vykdomoji direktorė Evelina Paradis:

„Jau daugelį metų perspėjome apie neapykantą kurstančią kalbą ir netoleranciją, dažnai iš politikų, išrinktų pareigūnų, svarbiausių nuomonės formuotojų. Drįstu teigti, kad neapykantos kalbai leido plisti žiniasklaida. Kalbėjome ir matėme daug metų. kad neapykantos ir netolerancijos kurstymas visada turi pasekmių. Vienu ar kitu momentu tai visada priveda prie fizinio smurto, nes prisideda prie klimato, kuriame galimas fizinis smurtas, kūrimo.

Ataskaitoje taip pat įspėjama apie „didžiulę“ grėsmę transseksualams dėl neapykantos kurstymo, politinės poliarizacijos ir neteisingo vertinimo. Tokia įtempta atmosfera neleidžia priimti visos Europos teisės aktų dėl translyčių asmenų teisių.

ILGA-Europe vykdomoji direktorė Evelina Paradis:

„Matėme Ispanijoje ir Suomijoje, kaip sunku surengti pilietinę diskusiją šia tema. Taip tikrai buvo Škotijoje, kuri yra JK dalis. Buvo labai sunku surengti pilietines diskusijas dėl labai reikalingų įstatymų, kurie apsaugotų. translyčiai žmonės nuo nežmoniško elgesio. Ir aš manau, kad jie yra lengvas dešiniųjų politikų taikinys, nes vis dar vyrauja nesusipratimai apie tai, kokia yra translyčių žmonių realybė, kokia yra lyties keitimo realybė, bet lengviau žaisti žinių stoka apie transseksualų perėjimą ir besitęsiančias išankstines nuostatas“.

Tačiau ataskaitoje taip pat nurodomi teigiami pokyčiai. Kelios Europos šalys uždraudė arba planuoja uždrausti vadinamąją „konversinę terapiją“. Per 2022 m. baudžiamasis persekiojimas už neapykantos nusikaltimus tapo sėkmingesnis.

ILGA-Europe vykdomoji direktorė Evelina Paradis:

„Tačiau dar turime daryti pažangą priimdami naujus, svarbius ir gerus įstatymus, nesvarbu, ar tai būtų teisinis lyties pripažinimas, tos pačios lyties asmenų tėvystė ar tos pačios lyties asmenų partnerystė. Šiais metais prie santuokos lygybės klubo prisijungė dar kelios šalys. taip pat vis didėjantis dėmesys interseksualių asmenų teisėms Taigi viskas yra sunkiau. Turime sustiprinti kovą ir judėti į priekį.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *