JK Rowling: Daugelis Hario Poterio gerbėjų yra dėkingi už mano žodžius apie translyčius žmones

0

Rašytoja JK Rowling dalyvavo podcast’e „The Witch Trials of JK Rowling“, skirtame „Hario Poterio“ kūrimui ir ją supantiems skandalams.

Rašytoja JK Rowling dalyvavo podcast’e „The Witch Trials of JK Rowling“, skirtame „Hario Poterio“ kūrimui ir ją supantiems skandalams. Paskutiniame epizode ji kalbėjo apie visuomenės reakciją į jos 2019 m. tviterį ir apie tai, kaip ji nemano, kad klysta.

Kalbame apie situaciją aplink britų tyrinėtoją Mayą Forstater, kuri buvo atleista už „transfobiškus komentarus“. Tada Rowling pasisakė palaikydama moterį ir parašė:

Apsirenk kaip nori. Vadink save kaip nori. Miegokite su bet kuriuo suaugusiuoju, kuris sutinka. Gyvenkite ramiai ir saugiai. Tačiau priversti moteris išeiti iš darbo, sakydama, kad lytis egzistuoja?

Štai kaip rašytojas aprašo tuos įvykius:

Žinojau, kad tai sukels didžiulę audrą. Tai, kas mane apėmė, buvo visiškas įniršis. Vieni mane vadino „trans-išskirtine radikalia feministe“, kiti lygino su Hitleriu ir naciais.

Tačiau daug Poterio gerbėjų vis dar buvo su manimi. Ir, tiesą sakant, daugelis Poterio gerbėjų buvo dėkingi už tai, ką pasakiau.

Rowling sakė gavusi tūkstančius palaikymo laiškų savo el. pašto adresu. Tačiau transų bendruomenės reakcija ją šiek tiek išgąsdino:

Asmeniškai aš nebuvau laimingas, o kartais bijojau dėl savo ir visų pirma dėl savo šeimos saugumo. Laikas parodys, ar teisingai padariau. Galiu tik pasakyti, kad ilgai galvojau apie tai ir išklausiau, kaip žadėjau, anapus.

Aš palaikau kiekvieną žodį, kurį ten parašiau, bet kyla klausimas, kokia yra tiesa? Ir aš ginčijuosi su žmonėmis, kurie tiesiogine prasme sako, kad lytis yra kažkoks neegzistuojantis konstruktas.

Anksčiau Rowling priešininkai bandė boikotuoti „Hogvartso palikimo“ žaidimo, paremto Hario Poterio visata, išleidimą. Tačiau nuolatiniai skandalai sukėlė priešingą efektą ir pavadinimas parodė neįtikėtinus pardavimus, pradedant Europoje geriau nei bet kuri iš Call of Duty dalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *