Uganda: parlamentarai homoseksualumą laiko nusikaltimu

0

Ugandos parlamentas priėmė įstatymą, suteikiantį valdžiai pakankamai galimybių patraukti baudžiamojon atsakomybėn gėjus. 

Ugandos parlamentas priėmė įstatymą, suteikiantį valdžiai pakankamai galimybių patraukti baudžiamojon atsakomybėn gėjus. 

Pagal naująjį reglamentą nusikaltimu tampa ne tik tos pačios lyties seksas, bet ir pats savęs priskyrimas LGBT bendruomenės nariui. 

Deputatai padarė nemažai įstatymo projekto teksto pataisų. Anot AFP, kol kas nežinoma, kokios įkalinimo sąlygos buvo patvirtintos. Nemažai anglų kalbos žiniasklaidos teigia , kad dėl vadinamųjų. už „sunkinančius homoseksualius veiksmus“ baudžiama iki mirties bausmės imtinai . 

Įstatymo autorius Asumanas Basalirwa teigė, kad jo iniciatyva yra skirta „ apsaugoti Ugandos kultūrą, teisines, religines ir šeimos vertybes “.

Amnesty International paragino prezidentą  Yoweri Museveni atmesti parlamentarų priimtą įstatymą ir pavadino jį „ rimta ataka “ prieš LGBTQ+ žmones.

Formaliai homoseksualumas Ugandoje buvo kriminalizuotas nuo britų kolonizacijos laikų, tačiau represinės nuostatos praktiškai nebuvo įgyvendintos, nepaisant valdžios bandymų sugriežtinti vykdymą. 

Draudžiami įstatymai prieš gėjus egzistuoja 70 pasaulio šalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *