Skandinavijos vyskupai pasisakė apie LGBT judėjimą

0

Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos ir Islandijos katalikų vyskupai paskelbė bendrą pastoracinį laišką apie Bažnyčios mokymą dėl lytiškumo ir socialinės lyties, pranešė „The Tablet“.

Laiške, kuris anksčiau savaitgalį buvo garsiai perskaitytas per Mišias šiose penkiose šalyse, teigiama, kad jį pasirašę vyskupai tarnauja „dėl visų“ ir pasirengę „visus lydėti“, tačiau taip pat pabrėžiama, kad tokio lydėjimo tikslas yra atitikti Bažnyčios mokymą, o, pasak jų, „ne riboti meilę, bet ją įgalinti“.

Laiške, kurį pasirašė Stokholmo (Švedija) vyskupas kardinolas Andersas Arborelius, Trondheimo (Norvegija) vyskupas Erikas Vardenas ir dar šeši vyskupai iš viso regiono, tiesiogiai reaguojama į šiuolaikinį judėjimą už LGBT teises, kuris laiške apibūdinamas kaip „judėjimas, kartu politinis ir kultūrinis“.

„Pripažįstame visus kilnius šio judėjimo siekius. Tiek, kiek jie kalba apie visų žmonių orumą ir jų troškimą būti matomiems, mes jiems pritariame. Bažnyčia smerkia bet kokią neteisingą diskriminaciją“, – rašoma toliau pareiškime.

Tačiau kai pateikiamas „požiūris į žmogaus prigimtį, kuris abstrahuojasi nuo įkūnyto asmens vientisumo, tarsi fizinė lytis būtų atsitiktinė“, „turime nesutikti“, sakoma laiške.

Be to, „protestuojame, kai toks požiūris primetamas vaikams, tarsi tai būtų ne drąsi hipotezė, o įrodyta tiesa“.

Vyskupai, rašydami Skandinavijos vyskupų konferencijos vardu, šiuos nesutikimo punktus susiejo su krikščioniška asmens samprata.

Šis įsikūnijimas ypač pasireiškia „vyro ir moters papildomumu“, kuris pats savaime „pašventinamas santuokinėje sąjungoje“ ir „ištobulinamas Avinėlio vedybų puotoje istorijos pabaigoje“.

„Bažnyčios svetingoje draugijoje yra vietos visiems“, – teigiama laiške, turint omenyje šventojo Efraimo Siriečio Bažnyčios apibūdinimą kaip „Dievo gailestingumą, nusileidžiantį ant žmonijos“.

„Šis gailestingumas nieko neatstumia, – priduria vyskupai, – tačiau iškelia aukštą idealą“.

„Tad pasistenkime pritaikyti pagrindinius krikščioniškosios antropologijos principus, kartu draugiškai ir pagarbiai kreipdamiesi į tuos, kurie jaučiasi jų atstumti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *