„Twitter“ panaikina draudimą transseksualius žmones vadinti „neteisingais“ įvardžiais ir vardais

0

Vakarų žiniasklaida pasipiktinusi pranešė apie dar vieną Elono Musko triuką – „Twitter“ vadovas išdrįso atšaukti socialinio tinklo valdžią, orientuotą išskirtinai į translyčius asmenis.

Vakarų žiniasklaida pasipiktinusi pranešė apie dar vieną Elono Musko triuką – „Twitter“ vadovas išdrįso atšaukti socialinio tinklo valdžią, orientuotą išskirtinai į translyčius asmenis. Anksčiau vartotojams buvo draudžiama vadinti juos „neteisingais“ įvardžiais ir naudoti „deadnamed“ (tai yra vadinti tokius žmones gimimo metu duotu vardu). Tačiau balandžio pradžioje ši taisyklių dalis dingo iš bendro sąrašo.

Štai kokia buvo „Twitter“ politika prieš porą savaičių:

Draudžiame taikyti kitas grupes pasikartojančiais šmeižtais, tropiniais žodžiais ar kitu turiniu, kuriuo siekiama nužmoginti, pažeminti arba sustiprinti neigiamus ar žalingus saugomos kategorijos stereotipus. Tai apima tikslinį klaidingą lytį ir įvardijimą.

„Gizmodo“ leidimas išsiuntė oficialų užklausą dėl visos šios situacijos, tačiau atsakydama „Twitter“ spaudos tarnyba žurnalistams išsiuntė jaustuką „poop“.

Pasibaigus naujienoms savo svetainėje, leidinys „Gizmodo“ nurodė, kad Elonas Muskas „neįsivaizduoja, kas yra žodžio laisvė“, nes pastaruoju metu jo socialinis tinklas atblokavo 12 000 paskyrų, uždraustų už „neteisingą“ elgesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *