Venesuelos Aukščiausiasis Teismas dekriminalizavo homoseksualumą ginkluotosiose pajėgose

0

Venesuelos Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį panaikino prieštaringai vertinamą kariuomenės kodekso straipsnį, kuriuo buvo kriminalizuotas homoseksualumas ginkluotosiose pajėgose.

Temos: 5 Venesuela Žmogaus teisės Tolerancija Homoseksualumas LGBT+ Komentarai Teismas panaikino nuostatą, pagal kurią buvo numatomas įkalinimas iki trejų metų, nes „nepakako aiškumo ir teisinio tikslumo kalbant apie elgesį, už kurį ketinta bausti“, sakoma Teismo interneto svetainėje. Straipsnyje raginta bausti „už prigimčiai prieštaraujančius lytinius aktus“, bet nebuvo apibrėžta, ką tai reiškia, sakoma pareiškime.

Straipsnis nesuderinamas su konstitucija ir pažanga žmogaus teisių srityje, pridūrė Teismas. Konservatyvios Venesuelos LGBTQ bendruomenė sveikino sprendimą. „Po tiek daug metų trukusios kovos pasiekėme, kad šis kariškių teisingumo kodekso straipsnis nebegaliotų“, – naujienų agentūrai AFP sakė aktyvistas Leandro Viloria. Vienas karininkas, kuris buvo pašalintas iš ginkluotųjų pajėgų joms sužinojus, kad jis yra gėjus, AFP sakė, kad minimo straipsnio anuliavimas suteikia galimybę jam prašyti jį sugrąžinti. „Dabar bent jau dings baimė“, – pridūrė jis, kalbėdamas su anonimiškumo sąlyga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *